Konsultant ślubny – w czym może na pomóc?

Czy konsultant ślubny może nam pomóc w przygotowaniach wesela?

Dowody na to, że konsultant ślubny to świetne rozwiązanie dla każdej Pary Młodej.

Konsultant ślubny jest nazywany w wielkim świecie wedding planner. Krąży o nich mnóstwo legend. Jedni uważają, że ich usługi są skierowane wyłącznie do gwiazd wielkiego ekranu i ludzi, którzy nie wiedzą, co robić z pieniędzmi. Inni skorzystali i są bardzo zadowoleni. Wbrew pozorom pomoc konsultanta ślubnego nie musi być droga, szczególnie w końcowym bilansie wesela. Jeśli wahasz się, czy skorzystać z usług wedding plannera, przeczytaj nasz poradnik i sprawdź 5 powodów, dla których warto się na to zdecydować. 

  1. Konsultant ślubny pozwala wam oszczędzać czas – to zdecydowanie największa korzyść, jaka płynie ze skorzystania z usług wedding plannera. Samodzielna organizacja ślubu jest ogromnym wyzwaniem, któremu towarzyszy stres, pośpiech, nie da się też uniknąć błędów. Choć większość par planuje ślub z około rocznym wyprzedzeniem, to naprawdę nie jest dużo czasu. Trzeba wybrać sukienkę, garnitur, sporządzić listę gości, zarezerwować salę, negocjować warunki, wybrać menu, pamiętać o dekoracjach, samochodzie, kosmetyczce, orkiestrze. To spory ciężar, który naprawdę lepiej jest zrzucić na głowę profesjonalnego organizatora.
  2. Oszczędność pieniędzy – powszechnie uważa się, że konsultant ślubny i jego usługi są bardzo drogie. To nieprawda. W ogólnym koszcie hucznego wesela jest to wręcz mały procent wszystkich wydatków. Co jednak najważniejsze, profesjonalny wedding planner pomoże Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy. Jak? Konsultanci ślubni mają kontakty w całej branży, mogą więc znaleźć dobrą salę za cenę, jakiej nie uzyska osoba „z ulicy”. Wiedzą, gdzie organizowane są jakieś promocje, mają znacznie lepsze stawki u różnych podwykonawców (zespoły, DJ-e, wodzireje, dostawcy alkoholi itd.). To trochę tak, jak z budową domu. Jeśli ma się do dyspozycji dobrego kierownika, to postępuje ona bez żadnych problemów, a w dodatku fachowiec skuteczniej wynegocjuje ceny materiałów.
  3. Możesz skupić się na sobie – organizacja wesela towarzyszy mnóstwo spraw do załatwienia, włącznie z tymi, które nie są szczególnie przyjemne. Wyobraź więc sobie, że w dniu ślubu i wesela nie możesz spokojnie oddać się w ręce kosmetyczki, bo cały czas myślisz o tym, czy sala jest odpowiednio udekorowana, czy wszystko jest zapięte na ostatni guzik itd. Kiepska wizja, prawda? Mając specjalistę możesz o tym zapomnieć – płacisz mu za luksus spokoju.
  4. Bezcenne porady – konsultant ślubny to osoba z ogromnym doświadczeniem w branży ślubnej, która zapewne zorganizowała już dziesiątki uroczystości. Wiedzą więc, które elementy wesela lepiej sobie darować, bo np. goście na nie zawsze narzekają. W tej branży teoria nie musi iść w parze z praktyką. Rady wedding plannera okazują się bezcenne i pozwalają zorganizować wesele marzeń, choć w ramach przyjętego budżetu.
  5. Gwarancja – jeśli zorganizujesz wesele samodzielnie i coś się nie uda, to pretensje będziesz mieć tylko do siebie. W przypadku współpracy z wedding plannerem ta odpowiedzialność spada na barki specjalisty. Podpisujesz z nim umowę, w której zobowiązuje się on do przygotowania uroczystości ściśle według Twoich oczekiwań i w ramach założonego budżetu. To on musi się martwić o to, aby wszystko poszło idealnie. Uwierz – każdy profesjonalista stanie na głowie, by Para Młoda była zadowolona.

Konsultant ślubny pomoże Wam również jeśli planujecie skromną uroczystość. Jego pomoc będzie natomiast nieodzowna w przypadku hucznego wesela. Zgranie wszystkich elementów nie jest prostą sprawą. Przełam więc stereotypy, nie myśl o konsultancie, jako o zbytku. Współpraca z nim zawsze się opłaci, o czym przekonasz się już w tym wielkim dniu.

 

 

 

3c020f13a5d5ecd7faf0f81fb615fffb

 

974fcd889f32607f866d1c82a593eb31

 

 

Źródło: https://pl.pinterest.com

4 comments

Leave A Comment