Jak pokonać stres przed ślubem?

Jak pokonać stres przed ślubem i w pełni cieszyć się z przygotowań? – Najważniejsze rady dla Was

Największym wrogiem przyszłej Panny Młodej jest stres przed ślubem. Masz na głowie mnóstwo spraw, bo przecież zależy Ci, aby ten dzień był wyjątkowy, jedyny, niezapomniany. Twoja natura sprawnej organizatorki czasami poddaje się w obliczu kolejnej sterty obowiązków, które z każdym dniem zaczynają się na siebie nakładać. Jak sobie z tym poradzić? Jak pokonać stres przed ślubem, by  nie paść na weselu ze zmęczenia?

 

Mamy dla Ciebie 7 sprawdzonych rad jak pokonać uporczywy stres przed ślubem:

  1. Nie sil się na idealną organizację – czym właściwie jest idealny ślub? Trudno to jednoznacznie wytłumaczyć, dlatego naprawdę nie ma sensu, abyś skupiała się na dopięciu wszystkich szczegółów na ostatni guzik. Wybierz te elementy ślubu, na których najbardziej Ci zależy i dopilnuj, aby nie pojawiły się tu żadne niespodzianki. Na resztę przymknij oko. Czy naprawdę jakiś drobiazg spowoduje, że Twój ślub będzie nieudany? Raczej nie.
  2. Podziel się obowiązkami z przyszłym mężem – on także musi włączyć się w przygotowania, wówczas odpowiedzialność spadnie na dwie osoby, co odejmie Ci sporo obowiązków. Poproś przyszłego męża, aby wykazał się swoimi zdolnościami organizacyjnymi i np. zadbał o wynajęcie samochodu, dopilnował podpisania umowy z restauracją czy hotelem, zorganizował zaproszenia i alkohol. Korona mu z głowy nie spadnie, a Ty przynajmniej nauczysz się mu ufać.
  3. Skup się na sobie, nie na gościach – skończ z myśleniem „co ludzie powiedzą”. W gronie Twoich gości weselnych zawsze znajdą się osoby, które szukają dziury w całym i są wiecznie ze wszystkiego niezadowolone. I tak im nie dogodzisz, więc nie oglądaj się na nich. Nie pozwól aby stres przed ślubem oraz  w jego trakcie odebrał Ci całą radość z tego dnia. To Twój ślub i to Ty masz być w tym dniu najważniejsza.  To, czy wujkowi będą smakować kotlety i czy ciocia zaakceptuje wystrój sali, jest sprawą trzeciorzędną.
  4. Zafunduj sobie przyjemności – stres przed ślubem jest tak wielki, że powinnaś znaleźć kilka chwil tylko dla siebie. Koniecznie odwiedź więc salon kosmetyczny i zaplanuj poszczególne wizyty. W każdym miesiącu poprzedzającym ślub musisz znaleźć chwilę na wykonanie jakiegoś przyjemnego zabiegu upiększającego. Zafunduj sobie masaże, peelingi, manicure, oczyszczanie skóry. To ważny, ale bardzo przyjemny etap przygotowań.
  5. Nie bierz na siebie dodatkowych obowiązków – oczywiście nie możesz zrezygnować z pracy, ale przynajmniej postaraj się tak ją zorganizować, aby obowiązki służbowe nie kolidowały z przygotowaniami do ślubu. Zaplanuj sobie kilka dni, kiedy intensywnie zajmiesz się kwestiami organizacyjnymi – np. wynajmiesz salę, zarezerwujesz fryzjera, wybierzesz kwiaty i sukienkę. Na te dni weź urlop w pracy. Będziesz mieć czystą głowę i skupisz się tylko na tematach ślubnych.
  6. Zaplanuj chwilę oddechu – przygotowania do ślubu zwykle trwają kilka miesięcy, które naprawdę dadzą Ci w kość. Wtedy może Ci bardzo doskwierać stres przed ślubem. Dlatego koniecznie znajdź weekend, podczas którego będziesz mogła o wszystkim na chwilę zapomnieć. Poproś narzeczonego, aby zarezerwował pobyt w fajnym hotelu w pięknej okolicy. Nie nadszarpnie to Waszego budżetu, a pozwoli solidnie naładować baterie.
  7. Poszukaj wedding plannera – to najskuteczniejszy sposób na poradzenie sobie z przedślubnym stresem. Konsultant ślubny zdejmie z Twoich barków zdecydowaną większość obowiązków, zajmie się kwestiami, na które brakuje Ci czasu lub ochoty, podpowie wiele rozwiązań. To będzie Twoja instancja, do której możesz się zwrócić z każdą drobnostką. Pozwoli to na lepsze zaplanowanie przygotoań a co za tym idzie zminimalizuje Twój stres przed ślubem. Usługi wedding plannerów nie są drogie, szczególnie w kontekście ogromnych korzyści, jakie ze sobą niosą. Rozważ to rozwiązanie, jeśli wizja samodzielnych przygotowań powoduje przyspieszone siwienie Twoich włosów.

Nawet mimo sięgnięcia po wszystkie te rady nie uda Ci się całkowicie pozbyć stresu. To zupełnie naturalna reakcja na zbliżający się, najważniejszy dzień w Twoim życiu. Pamiętaj jednak, że ślub i wesele to przede wszystkim czas wielkiej radości i zabawy – na tym powinnaś się skupić.

 

 

4edd1c8e777c08a0b1e52ced3d215cd2

Zdjęcie: Pinterest

2 comments

Leave A Comment