Nowoczesna impreza – DJ, saksofonista i skrzypce

Nowoczesna impreza jest coraz częściej wyprawiana w ramach alternatywy dla tradycyjnego wesela. Jest to ciekawa odskocznia od schematów standardowych zaślubin.

Od kilku lat w polskiej branży eventowej obserwujemy swoisty przełom w świadczeniu usług oprawy muzycznej, polegający na sukcesywnym spadku zainteresowania zespołami weselnymi. Na rynku zostają jedynie te najlepsze, aspirujące do kreowania własnych brzmień. Z drugiej strony wyraźnie wzrasta popyt na usługi profesjonalnych DJ-ów.Z ich pomocą wyprawiana jest nowoczesna impreza o charakterze nieco odbiegającym od klasycznego wesela. Jest to związane przede wszystkim z faktem, iż to DJ posiada znane i lubiane utwory w najwyższej jakości dostępnej na rynku muzycznym oraz pozbawiony jest jakichkolwiek ograniczeń dotyczących repertuaru. Ponadto solidna ekipa DJ-ska nie musi robić w trakcie imprezy żadnych większych przerw, oprócz tych naturalnych, przewidzianych harmonogramem posiłków, co pozwala na utrzymanie odpowiedniego rytmu i intensywności imprezy.

 

02dc40cd7b551de1b9503ed8e2d3f334

 

Jednocześnie, przy wyżej opisanych walorach DJ-ów, chyba większość z nas wciąż lubi muzykę tworzoną na żywo. Skoro tak, to wcale nie musimy z niej rezygnować, zamawiając oprawę muzyczną na własną imprezę. Z pomocą przychodzą tu artyści, potrafiący zaprezentować własny kunszt, łącząc brzmienie swoich instrumentów z muzyką elektroniczną.

https://www.youtube.com/watch?v=If9t1KqjQto

 

efaf8ff5aea95e39234b770914d66433

 

Jednym z najbardziej sprawdzonych w tym formacie instrumentów jest niewątpliwie saksofon. Nie przypadkiem jest nader aktywnie wykorzystywany przez współczesnych producentów muzyki tanecznej w trakcie komponowania i aranżacji najnowszych hitów. Z kolei grając na imprezie dancingowej wraz z DJ-em profesjonalny saksofonista potrafi dać niezapomniany popis swoich umiejętności, robiąc tzw. występy live.  Gra on zarówno do podkładów utworów, w których oryginalnie była przewidziana partia saksofonu, jak również z powodzeniem improwizuje do kawałków, w wyjściowej wersji których tego instrumentu nie było, jednak uzupełnienie ich o jego brzmienie daje zaskakujący efekt artystyczny. Taki duet to w 100% udana nowoczesna impreza po zaślubinach.

 

Nie mniej ciekawym, a w opinii niektórych jeszcze bardziej kunsztownym rozwiązaniem, idącym z duchem czasu, jest współpraca DJ-a i profesjonalnego skrzypka. Wielu z nas pewnie pamięta rewelacyjną Vanessę Mae, która stała się pionierką połączenia brzmienia skrzypiec z muzyką elektroniczną. Od tego czasu coraz więcej mistrzów instrumentów strunowych rozwija swój talent również pod kątem muzyki popularnej. Efektem tego trendu stają się coraz częstsze występy profesjonalnych skrzypków na weselach.

 

Nowoczesna impreza charakteryzuje się ogromną dowolnością wykonawców działających na naszym weselu. Walorem zaproszenia na swoją imprezę odpowiednio skomponowanej ekipy jest również możliwość wykorzystania żywego instrumentu, zarówno skrzypiec jak i saksofonu, podczas ceremonii poprzedzającej zabawę weselną, czyli zaślubin w kościele lub urzędzie stanu cywilnego. Pewnie zgodzicie się, że taki akompaniament we współczesnych czasach jest o wiele bardziej miły dla ucha, niż niegdysiejszy król oprawy muzycznej wesela – akordeon 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=HcxstyyS010

 

03. Mixtura

 

Aksamitny i elegancki dźwięk saksofonu i skrzypiec będą idealnym muzycznym uzupełnieniem każdej imprezy, zarówno kameralnej, jak i tej bardziej hucznej. Zapewnią odpowiedni nastrój poprzez wykonanie standardów jazzowych i muzyki chillout w trakcie kolacji oraz pełnej werwy muzyki tanecznej podczas części rozrywkowej.

 

282e5d9c0e8507a96394eca9c4491b72

 

Zdjęcia : Pinterest

Artykuł ekspercki powstał przy współpracy z ekipą mixtura.com.pl

Leave A Comment