Zapraszanie gości na wesele – jak?

Zapraszanie gości odgrywa bardzo ważną rolę w przygotowaniach przedślubnych. Wysyłacie je przecież dla osób,  z którymi chcecie dzielić się swoją radością i szczęściem. 

Warto zadbać o bliskich na długo przed najwspanialszym dniem w Waszym życiu.

Coraz bardziej popularną formą informowania o zbliżającym się ślubie jest Save The Date. Co to takiego? W wolnym tłumaczeniu oznacza “zarezerwuj datę”. Wysyła się je z dużym wyprzedzeniem ( półrocznym, rocznym) . Dlaczego? Już tłumaczymy: w dzisiejszych czasach, gdzie pośpiech jest na porządku dziennym, na wszystko brakuje czasu, Save The Date jest wspaniałą alternatywą dla gości, żeby ten czas dla przyszłych nowożeńców znaleźli. Większość ślubów odbywa się latem, kiedy rozpoczyna się urlopowe szaleństwo. Goście znając datę zaślubin będą wiedzieć, żeby urlop czy wyjazdy służbowe planować w innym terminie.

 

aab899e39f40a7f95e228c9dae3cc7db

 

Forma Save The Date może być naprawdę różna. Zazwyczaj jest ono wysyłane w formie papierowej, ale coraz bardziej popularne zapraszanie gości jest w formie powiadomień w postaci magnesu na lodówkę, zakładek do książki, w formie puzzli czy zdrapek. Często w Save The Date zawarty jest akcent, który uchyla rąbka tajemnicy dotyczący motywu przewodniego wesela.

 

58be7ac5df9d994193af15aa2042f18c

 

57594fdfb77f540844fa786e4a4de34b

 

1e3cd34e61268ede34d1ca6da0b88644

 

Save The Date warto wysłać również, kiedy dużo gości przebywa na stałe za granicą. Wtedy pozostaje dużo czasu na załatwienie przelotu czy noclegu.

 

W ferworze przygotować czas mija nieubłaganie szybko i zanim się obejrzymy przychodzi pora na organizację zaproszeń. Warto oczywiście umieścić w nim temat przewodni Waszego wesela. Goście na pewno zwrócą na to uwagę.

W dzisiejszych czasach nie musimy iść do księgarni, gdzie wybór jest ograniczony i ciężko będzie znaleźć zaproszenie, które będzie nawiązywać do tematyki wesela. Z całego serca polecamy skorzystanie ze stron internetowych, gdzie możecie od początku do końca zaprojektować Wasze zaproszenia, od wyboru koloru, elementów dekoracyjnych po ozdobną czcionkę. Polecamy zamówienie kilku zapasowych egzemplarzy. Dodruk nawet jednego zaproszenie w krótkim czasie przed Weselem nie zawsze jest możliwy, dlatego warto pomyśleć o tym wcześniej.

 

3353e64da950c914421b3fbd8aa790f4

 

Świetnym pomysłem na zapraszanie gości jest również personalizacja zaproszeń. Polega ona na naniesieniu nadruku imion i nazwisk zaproszonych gości w treść zaproszenia. Takie zaproszenia są niezwykle eleganckie i gość, który dostanie takie zaproszenie na pewno poczuje się ważny i wyjątkowy. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż wypisywanie imion i nazwisk ręcznie.

Jeżeli spodziewamy się gości obcojęzycznych warto również zadbać o to, żeby zaproszenie zostało wypisane w obcym języku.

 

406109f62e24e42409d2117d0fc8dd0f

 

Co należy napisać w zaproszeniu? Już pomagamy !

 

Zapraszanie gości jest formą oficjalną. Dlatego warto poświęcić więcej czasu, żeby uniknąć niepotrzebnych błędów.

Odradzamy używania skrótów. W drukach oficjalnych staramy się ich unikać, dlatego lepiej napisać “godzina” niż “godz.”.

Niezwykle ważna jest odmiana nazwisk. Jeżeli nie wiecie jak poprawnie odmienia się nazwisko to odradzamy zgadywanie w ciemno. Lepiej skorzystać ze słownika lub zapytać osobę, która się na tym zna. W ostateczności zostaje nam zapytanie gościa jak poprawnie odmienia się jego nazwisko.

Gdy zapraszasz gościa z osobą towarzyszącą i znasz jej imię i nazwisko to jak najbardziej wpiszcie te dane w treść zaproszenia. Będzie to bardzo miły gest z Waszej strony.

Ogólnie przyjętą formą zaproszenia osób z małymi pociechami jest zwrot ” wraz z dziećmi”. My polecamy wypisanie imion całej rodziny: Beata, Piotr, Basia i Antoś Kamińscy. Nie brzmi lepiej ?

 

6737bc9177bcd85ecab4866055ae29fb

 

Jak sami widzicie organizacja zaproszeń dla gości to nie lada sztuka. Mamy nadzieję, że nasz wskazówki pomogą Wam w zabawie z zaproszeniami!

 

Pozdrawiamy !

 

Zdjęcia: Pinterest

Leave A Comment