Fotograf ślubny i kamerzysta – jak wybierać?

Fotograf ślubny i kamerzysta to podwykonawcy odpowiedzialni za utworzenie wspomnień z najważniejszego dnia w naszym życiu. Ważne aby decyzje o tych podwykonawcach podjąć tak, by w późniejszym czasie z zadowoleniem oglądać powstałe materiały.  W dzisiejszym artykule doradzimy jak przygotować się do odpowiedniego wyboru fotografa i kamerzysty.

 

Processed with VSCOcam with f2 preset

 

Każdy  fotograf ślubny i kamerzysta pracuje w inny sposób i ma do zaoferowania zupełnie inne materiały filmowe i zdjęciowe. Na samym początku warto zorientować się w podwykonawcach i wybrać po trzech, których styl pracy najbardziej odpowiada Waszym gustom. Wybór powinien być mądry i przemyślany, a podwykonawcy odpowiednio dobrani do miejsca i całej koncepcji uroczystości zaślubin i wesela.

Podobnie jak w przypadku zespołów czy didżejów, na rynku istnieje bogata oferta fotografów i kamerzystów. Różnorodność tych podwykonawców jest naprawdę duża. Do elementów różnicujących zalicza się przede wszystkim cena. W obu przypadkach ceny wahają się od dwóch do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Do różnic należy również doświadczenie i dorobek podwykonawcy, percepcja, sprzęt którym dysponuje czy posiadanymi referencjami.

Zdecydowanie polecamy ówczesne spotkanie się z potencjalnymi podwykonawcami. Będziecie mieli okazję poznać ich na żywo, zobaczyć sposób ich zachowania, czy podchodzą do sprawy z należytą uwagą lub czy ich luźne podejście nie wywołuje w Was niechęci. Powinna wytworzyć się między Wami nić porozumienia i wzajemna sympatia. Bez tych kwestii współpraca z podwykonawcami będzie uciążliwa i mało satysfakcjonująca.

 

3cbaa13cb26976de92d10ab5168b22ef

 

Gdy już dokonacie trafnego wyboru w obu przypadkach, przychodzi czas na podpisanie umowy.

W tym dokumencie punktami obligatoryjnymi są oczywiście koszty usługi z uwzględnieniem dojazdu oraz noclegu, sposób rozliczenia, zakres materiału finalnego czy czas oczekiwania na materiał końcowy.  Fotograf ślubny może pracować z innymi osobami, zarówno jak i kamerzysta posiłkuje się współpracownikami. Warto mieć zapis informujący o ilości osób wykonujących pracę w ten dzień, w jaki sposób będą ubrani oraz zapis o całkowitej abstynencji alkoholowej. Plusem dla Was będzie, jeżeli zapewnicie sobie możliwość ingerowania przy wyborze zdjęć czy muzyki do materiałów końcowych.

 

6fbd42b22fdc9541c0f367b2cebe9ec1

Ważnym aspektem przy wyborze fotografa i kamerzysty będzie dopasowanie ilości podwykonawców do liczby gości, którzy przybędą na Waszą uroczystość.

Standardowo na weselu pojawia się dwóch operatorów kamery i dwóch fotografów.

Jeżeli jednak organizujecie wesele na ponad dwieście osób, warto zadbać o to, aby pojawił się jeszcze jeden  fotograf ślubny i kamerzysta. Wtedy będziecie mieli pewność, że wszystkie ważne aspekty Waszej uroczystości zostaną uwiecznione na zdjęciach i filmie ślubnym.

 

f45852c47539cd968c0c38ef3c7d3bb5

 

Pary Młode często zadają nam pytanie, kiedy warto zrobić sesję zdjęciową. My zdecydowanie polecamy wykonanie jej w innym dniu niż Wasz ślub i wesele. Ciężko jest wygospodarować odpowiednią ilość czasu w tym dniu, a nie chcemy przecież, żeby sesja wykonana była w niepotrzebnym pośpiechu. Sesja zdjęciowa wykonana w innym dniu daje Wam więcej czasu na przemyślenie koncepcji i stylu w jakim zostanie ona wykonana.

 

759745b11f81bcda6f7f80258caf3311

 

Popularna robi się usługa Same Day Edit. Polega ona na zmontowaniu krótkiego filmiku w trakcie trwania Waszego ślubu i wesela przez jednego operatora i przedstawienie go Waszym gościom weselnym w trakcie trwania wesela.

Często spotykane na polskich weselach są fotobudki czy Slow Motion Video Booth, które uchodzą za fantastyczne atrakcje na weselu. Odpowiednio dobrane tło i rekwizyty zapewniają doskonałą zabawę jak i świetną pamiątkę na całe życie.

 

Rustic-Chic-Wedding-Photo-Booth-Wood-Photo-by-UrbanFringeLiving

 

926e9dc5d830b92df234fc068c9ca75a

 

 Fotograf ślubny i kamerzysta to zdecydowanie jeden z trudniejszych wyborów, przed którymi stoi para młoda. Mamy nadzieję, że rady przedstawione w tym poście pomogą przy wyborze odpowiednich podwykonawców na Waszą uroczystość.

Pozdrawiamy !

 

Zdjęcia : Pinterest

Napisane przez
Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ