Mamo, tato – pobieramy się!

Mamo, tato – pobieramy się! Jak przekazać wesołą nowinę światu? 

Kuchnia. Mama robi obiad, tata czyta gazetę. Nagle ciszę przerywa radosny głos córki, która w towarzystwie swojego chłopaka ogłasza: pobieramy się! Tata spada z krzesła, a mama tłucze ulubione talerze. Spokojnie, nie musi być aż tak źle. Do ogłoszenia zaręczyn warto podejść z poważnym nastawieniem i zadbać o to, aby dla rodziców była to równie radosna chwila, jak dla Was. Porady? Oczywiście znajdziecie je w naszym artykule.

 

Na pewno nie przez telefon 

Do rodziców trzeba mieć szacunek, a najprostszym sposobem na okazanie jego braku jest poinformowanie ich o planowanym ślubie telefonicznie. To naprawdę zły pomysł. Nawet jeśli mieszkacie daleko od rodzinnego domu, to pofatygujcie się i przyjedźcie do rodziców, aby osobiście przekazać im radosną nowinę. Jeśli mieszkacie  za granicą, może lepszą alternatywą było by przekazanie szczęśliwej rodziny podczas rozmowy Skype.

Nie przez pośredników 

To kolejne faux-pax, którego za wszelką cenę trzeba uniknąć. Rodziców na pewno zaboli, gdy o planowanym ślubie córki czy syna dowiedzą się od osób trzecich. Trudno sobie wyobrazić zdziwienie matki, która w sklepie słyszy pytanie sąsiadki, czy ma już gotową kreację na wesele. Najlepiej powiedzieć “pobieramy się” osobiście.

Dlatego zaraz po zaręczynach powinniście poinformować o tym rodziców – to oni powinni być pierwsi, przynajmniej w rodzinie.

Oficjalne zaręczyny? Czemu nie 

Współcześni młodzi ludzie odeszli już raczej od zwyczaju proszenia o rękę córki. Co wcale nie oznacza, że jest to zły pomysł. Wielu rodziców, szczególnie tradycjonalistów, oczekuje wręcz, że wybranek córki przyjdzie, porozmawia i oficjalnie poinformuje o swoich planach ślubnych. To bardzo dobry krok w stronę zapewnienia sobie przynajmniej przyzwoitych relacji z przyszłymi teściami.

Wybór odpowiedniego momentu 

Zaręczyny były dużym przeżyciem dla obojga z Was i nie odbierajcie rodzicom przyjemności cieszenia się Waszym szczęściem. O planowanym ślubie nie należy informować między obiadem a zmywaniem. To nie jest odpowiedni moment.

Idealnie będzie, jeśli przekażecie tę radosną informację podczas uroczystego obiadu lub kolacji. Zaproście rodziców z obojga stron do restauracji. Będzie to także dobra okazja, aby rodziny się poznały.

Rada 

Raczej nie polecamy zaskakiwania rodziców, szczególnie tych o słabszych nerwach. Oczywiście jeśli jesteście parą od dłuższego czasu, to każdy rodzic łatwo domyśli się, że prędzej czy później ogłosicie informację o planowanym ślubie. Lepiej jednak zadbać o spokojną atmosferę, bez nagłego „wyciągania królika z kapelusza”. 

Wszystko ma swój czas 

Rodzice są najbardziej zaskoczeni informacją o ślubie wtedy, gdy para jest ze sobą krótko. Oczywiście jeśli jesteście pewni swoich uczuć, to nie musicie na siłę przeciągać sprawy. Ważne jest jednak, aby dać rodzicom szansę poznania wybranki syna czy wybranka córki.

Warto pamiętać 

 Braku szacunku dla niektórych z rodziców  jest poinformowanie ich o ślubie z osobą, której Ci nie mieli okazji nawet zobaczyć na oczy. Nie decydujcie się na taki krok, bo to pogorszy relacje rodzinne i postawi wybranka/wybrankę w nieprzyjemnej sytuacji.

Czy jest idealny moment na ogłoszenie światu swoich ślubnych planów? Raczej nie. Wszystko zależy od relacji z rodzicami i okoliczności. Pamiętajcie, że takich sytuacji będzie prawdopodobnie więcej. Prawdziwym szokiem dla rodziców jest informacja o tym, że lada moment zostaną… dziadkami.

 

 

9ed5b82757e37f10bcdab05c66f0b68a

 

 

bf91a8ba4bf31398e4dbaae5ec9b6552
e915d7a497f0255e2321d94b2d64af9e

ef86dea3f8e166046c31c7f91a1a813b
Źródło: https://pl.pinterest.com

Napisane przez
Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ