Tutaj jesteś

Ścianka do zdjęć na 18 – jak zrobić? Poradnik

17 kwietnia, 2024 Fotografia ścianka do zdjęć na 18 jak zrobić

Osiągnięcie pełnoletności jest niezaprzeczalnie symbolicznym momentem w życiu każdego młodego człowieka. W związku z tym, jak przygotować ściankę na 18 urodziny, aby była nie tylko atrakcyjna, ale również pełniła wiele funkcji, stając się pamiątką na całe życie?

Czym jest ścianka na osiemnastkę?

Ścianka na osiemnastkę to coś więcej niż tylko tło do robienia zdjęć. To miejsce, które tworzy niepowtarzalny klimat imprezy, integruje gości i angażuje do wspólnej zabawy. W roli tła fotograficznego na 18. urodziny doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju ścianki reklamowe, czy większe roll-upy. W przypadku dekoracji na 18-tkę takie jak ścianka fotograficzna, warto postawić na solidne materiały jak winyl i tkanina.

Planowanie ścianki na osiemnastkę

Podstawowym kryterium, którym powinniśmy się kierować podczas projektowania ścianki do zdjęć na 18. urodziny, jest wielkość dostępnej przestrzeni. Bez względu na to, czy planujemy imprezę w domu, czy lokalu, ścianka na 18. może stać się stylowym akcentem. Kolejnym krokiem podczas projektowania tła, będzie określenie rodzaju dekoracji urodzinowych. Mogą one być uniwersalne jak girlandy z balonów w stonowanej kolorystyce, balony cyfry wypełnione helem i klasyczny napis „Wszystkiego Najlepszego”, ale też mogą być nieco bardziej finezyjne, podkreślając gust i charakter solenizanta.

Imprezy tematyczne

Imprezy tematyczne to doskonały pomysł na podkręcenie atmosfery na przyjęciu i pretekst do wspólnej zabawy. Ułatwiają także organizację i planowanie wydarzenia. Określenie motywu przewodniego ułatwi dobór dekoracji, przekąsek, drinków, a nawet stwarza sposobność do przebieranek. Ścianki na osiemnastkę dają niemal nieograniczone możliwości, dzięki którym możliwe będzie osiągnięcie dowolnej scenografii, od Gali Oscarów, po magiczną krainę rodem z powieści J.K. Rowling.

Jak stworzyć Ściankę do zdjęć na 18-tkę?

  • Stwórz swoją bazę. Może to być klasyczne tło w paski, gwiazdki, ponadczasowa gładka czerń lub nietypowa grafika bądź widok.
  • Charakter wydarzenia warto będzie podkreślić takimi detalami jak balony w kształcie cyfr 1 i 8, a także pasujące kolorystycznie do tła girlandy z balonów.
  • Coraz większą popularnością cieszą się bardziej ekologiczne alternatywy dla balonów w postaci napisów wykonanych z kartonu, plecionek i biodegradowalnych dekoracji.

Dodatkowe ozdoby na 18-tkę

Klasykiem, którego, choć w niewielkiej ilości nie może zabraknąć na żadnym przyjęciu z okazji 18. urodzin, są stylowe i przyciągające spojrzenia balony. Świetnym pomysłem na udekorowanie zarówno sali, jak i mieszkania na 18-tkę są świece i lampki choinkowe. Na 18. urodziny warto dodatkowo przygotować, choć kilka kompozycji kwiatowych. Oczywiście żadne 18. urodziny nie mogłyby obejść się bez idealnie dopełniającego imprezę tortu!

Organizacja przyjęcia

Choć organizacja przyjęcia z okazji 18. urodzin nie należy do zadań najtrudniejszych, wymaga sporo zaangażowania, a także pomysłowości. Przygotowania możesz sobie jednak ułatwić, decydując się na konkretny motyw przewodni, pozwalający ograniczyć wybór dekoracji i designu ścianki do zdjęć.

Podsumowanie

Bez względu na to, jakie są Twoje wymarzone osiemnaste urodziny, za pomocą stylowego tła fotograficznego wyczarujesz jedyne w swoim rodzaju przycięcie, które zapadnie w pamięci gości i solenizanta już do końca życia!

Redakcja inspiro-wedding.pl

Nasza redakcja to zespół pasjonatów, którzy nie tylko śledzą najnowsze trendy ślubne, modowe i lifestylowe, ale także starannie wybierają treści, które zapewniają naszym czytelnikom inspirację i praktyczne wskazówki.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?