Pomysły na romantyczne zaręczyny

10 pomysłów na romantyczne zaręczyny. 

Romantyczne zaręczyny bez wątpienia są jednym z najważniejszych i najpiękniejszych momentów w związku. To piękne preludium przed tym, co czeka Was za kilka lub kilkanaście miesięcy (trzymamy kciuki, aby tak było!). Pierścionek, który włożysz na palec swojej ukochanej jest symbolem podjęcia odpowiedzialnej decyzji i potwierdzeniem, że chcesz spędzić z Nią resztę życia. Na pewno zależy Ci więc, aby Wasze zaręczyny odbyły się w wyjątkowych okolicznościach. Jeśli brakuje Ci inwencji, to przeczytaj nasz poradnik.

  1. Zaskoczenie to podstawa! – choć coraz więcej praktycznych par „umawia się” na termin zaręczyn, to zdecydowanie zachęcamy Cię, abyś hołdował tradycji i spróbował zaskoczyć swoją ukochaną. Uwierz – każda kobieta, nawet jeśli twierdzi inaczej, lubi takie miłe niespodzianki. Dlatego zachowaj pełną konspirację! Zadbaj, aby Twoja przyszła narzeczona niczego się nie domyśliła.
  2. Intymność górą – choć w amerykańskich filmach standardem są sceny oświadczyn w towarzystwie tłumu innych gości np. restauracji, to niekoniecznie musi to być dobry pomysł w realnym życiu. Pamiętaj, że romantyczne zaręczyny mają bardzo prywatny i intymny wymiar, dlatego Twoja wybranka może poczuć się zawstydzona, gdy poczuje na sobie wzrok obcych ludzi. Jeśli więc chcesz oświadczyć się w restauracji, zarezerwuj stolik w ustronnym kącie sali i oczywiście poproś o odpowiedni anturaż – świece, kwiaty przyniesione przez kelnera, piękną zastawę i dobre wino. To podziała na każdą kobietę!
  3. Śniadanie do łóżka – jeśli mieszkacie już razem, to możesz to wykorzystać do zorganizowania naprawdę romantycznych oświadczyn. Wstań wcześniej niż zwykle i zrób to po cichu, aby nie obudzić partnerki. W kuchni przygotuj cudowne śniadanie, które podasz ukochanej do łóżka. Gdy pod efektowną przykrywką znajdzie pierścionek zaręczynowy, będzie to jej najpiękniejsze i najbardziej zaskakujące śniadanie w życiu!
  4. Kolacja pod gwiazdami – może brzmi trochę infantylnie, ale romantyczne sytuacje zwykle takie właśnie są. Wspaniałą kolację przygotuj we własnym zakresie, ale podaj ją… na dachu bloku czy kamienicy w centrum miasta. Pokombinuj – jeśli ani Ty, ani nikt z Twoich znajomych nie mieszka w takim miejscu, spróbuj wynająć dach np. Waszej ulubionej restauracji. Ukochana będzie przekonana, że idziecie na zwykłą kolację, ale kelner zamiast zaprosić Was do stolika, wskaże kierunek na schody pożarowe. Ekscytujące, zaskakujące i bardzo romantyczne zaręczyny, prawda? Podczas kolacji pod gwiazdami każda forma oświadczyn będzie doskonałym wyborem.
  5. Tam, gdzie jesteście tylko Wy – prawdziwie romantyczne zaręczyny powinny mieć charakter bardzo prywatny. Aby sobie to zagwarantować zaproś ukochaną na wycieczkę w jakieś ustronne, piękne miejsce – idealne będą np. Bieszczady czy Karkonosze (nigdy w życiu „oklepane” Zakopane!). Tutaj na szczytach gór można nie spotkać żadnego turysty, okoliczności będą więc idealne. Świetny wybór, jeśli wiesz, że partnerka kocha wędrówki górskie.
  6. Niezawodny Paryż – czy można sobie wyobrazić bardziej romantyczne miejsce na zaręczyny? Paryż, miasto zakochanych, to doskonały wybór, jeśli jesteś w stanie wydać na całą imprezę nieco więcej pieniędzy. Spokojnie, z wielu polskich miast dolecicie tam nawet za kilkadziesiąt złotych, do tego niedrogi hotel i kolacja z wieżą Eiflla w tle… Marzenie każdej kobiety na romantyczne zaręczyny.
  7. Wakacje – wspólny urlop to zawsze dobry czas na oświadczyny. Jesteście wyluzowani, zakochani, macie dla siebie mnóstwo czasu. Wybierz jednak odpowiedni moment i romantyczne miejsce. Nasza propozycja? Mała tawerna nad brzegiem Morza Jońskiego gdzieś na Korfu lub na którejkolwiek z greckich wysepek.
  8. Nadbałtycka plaża – klasyka gatunku, ale także szczyt romantyzmu. Zabierz ukochaną na krótki wypad nad Bałtyk, jednak niekoniecznie do zatłoczonego Sopotu czy Mielna. Wybierz Karwię lub inną małą wioskę rybacką, gdzie jest szansa, że naprawdę będziecie choć przez chwilę sami. Idealnym momentem będzie wieczorny spacer w blasku zachodzącego słońca… Brzmi filmowo? I tak ma brzmieć!
  9. Tam, gdzie się poznaliście – znów sięgamy do klasyki. Przypomnij sobie, gdzie poznałeś swoją ukochaną i zabierz ją w to samo miejsce, o ile oczywiście okoliczności są dostatecznie romantyczne (nie jest to np. budynek uczelni). Kobiety są sentymentalne, a Ty przy okazji udowodnisz, że Wasz związek jest dla Ciebie bardzo ważny od samego początku.
  10. Oświadczyny w powietrzu – niekoniecznie podczas lotu balonem, ale samolotem? Fajny pomysł. Musisz jednak zaangażować w to linię lotniczą. Pierścionek przekaż stewardesie, która poda go wraz z posiłkiem. Jeśli chcesz, aby o Waszych zaręczynach dowiedział się cały samolot, to poproś dodatkowo o podanie komunikatu przez kapitana lotu. Nie powinno być z tym problemu. Twoją ukochaną dosłownie „zamuruje” z wrażenia – gwarantujemy.

Oczywiście pomysłów na romantyczne zaręczyny jest znacznie więcej, wiele zależy od tego, jakie zainteresowania ma Twoja wybranka, gdzie mieszkacie, jaki jest Twój budżet. Pamiętaj jednak, że najważniejsze w tym momencie jest wasze uczucie i wy 🙂

3de671e2def67d6f3825f37bdf33bb86

 

a38d8b10c4d330659050c425d41d4bd2

 

a084c0c28e1d0c9cc20ff867492853d3

 

d97fa4ce59d984bc96d4ac9bbb3142a4

 

f4bfa9c041367a8cddc6d5fc31380a2d

 

fa23bd411c2a6882b53ece9f17a58b2c

Zdjęcia: https://pl.pinterest.com

Napisane przez
Ostatni komentarz

ZOSTAW KOMENTARZ