Tutaj jesteś

Kto może być świadkiem na ślubie: Kompleksowy przewodnik

17 kwietnia, 2024 Wesele kto może być świadkiem na ślubie

Niewątpliwie jest to, że świadkowie na ślubie odgrywają niezwykle ważną rolę. W dniu ślubu są to jedne z najważniejszych postaci, tuż po parze młodej i ich rodzicach. Ich rola jest istotna zarówno podczas ceremonii ślubnej, jak i przed nią oraz po niej. Ale kto może zostać świadkiem na ślubie? Jakie są kryteria i zasady, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze? Odpowiedzi na te pytania postaramy się przekazać w poniższym artykule.

Świadkowie na ślubie: Czym charakteryzuje się ta rola?

Świadkowie na ślubie to osoby, które towarzyszą parze młodej na każdym etapie planowania ślubu i wesela. Są to osoby, które organizują wieczór panieński i wieczór kawalerski. Siedzą tuż za parą młodą podczas ceremonii ślubu, a ich formalna rola sprowadza się do złożenia podpisu na akcie ślubu.

Jednakże ich obowiązki nie kończą się na tym. Świadkowie powinni dbać o dobre samopoczucie młodej pary w tym wyjątkowym dniu. Dlatego wybór świadków powinien być dobrze przemyślany.

Kryteria wyboru świadków na ślubie

Podstawowym kryterium, które muszą spełnić świadkowie na ślubie, zarówno cywilnym, kościelnym, jak i konkordatowym, jest pełnoletność. Poza tym nie ma żadnych specjalnych wymogów co do osób, które mogą zostać świadkami. Nie muszą to być osoby wierzące, nie muszą to być osoby z rodziny. Najważniejsze jest to, aby były to osoby, na których możemy polegać, które są nam bliskie i które będą nam służyły wsparciem w tym wyjątkowym dla nas dniu.

Kwestia płci świadków

W tradycji przyjęło się, że świadkowie to najczęściej kobieta i mężczyzna. Jednak nie jest to regułą, a na pewno nie obowiązkiem. Okazuje się, że niezależnie od miejsca ceremonii, świadkami mogą być dwie kobiety, albo dwóch mężczyzn. Wszystko zależy wyłącznie od osobistych preferencji pary młodej.

Świadkowie na ślubie: Wybór według serca

Wybór świadków na ślubie to decyzja, którą trzeba dobrze przemyśleć. Warto kierować się sercem, a nie tylko płcią czy więzami rodzinnymi. Powinna to być osoba, na której możemy polegać, która nam pomoże w przygotowaniach do ślubu, która będzie służyła dobrą radą.

Podsumowanie

Wybór świadków na ślubie to niełatwe zadanie. Powinniśmy kierować się przede wszystkim sercem i wybrać osoby, które są nam najbliższe, które nam pomogą, które będą nam służyły wsparciem. Pamiętajmy, że świadkowie na ślubie to jedne z najważniejszych postaci w dniu naszego ślubu.

Redakcja inspiro-wedding.pl

Nasza redakcja to zespół pasjonatów, którzy nie tylko śledzą najnowsze trendy ślubne, modowe i lifestylowe, ale także starannie wybierają treści, które zapewniają naszym czytelnikom inspirację i praktyczne wskazówki.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?